Turkcell Gelibolu Maratonu
Hakkımızda

GTP TURİZM A.Ş. KİMDİR ?


GTP; GLOBAL TRAVEL PLANNER kelimelerinin kısaltmasından oluşan ‘Global Seyahat Planlayıcısı’ anlamına gelen uluslararası hedefleri kendine ilke edinmiş, Türkiye’nin lider tur operatörü ve etkinlik yönetim firmasıdır.

GTP NASIL KURULMUŞTUR ? 


Çanakkale merkezli fakat ulusal ve uluslararası sayısız bağlantıları olan, tur operatörlüğü, seyahat acenteliği, etkinlik yönetimi, teknoloji ve konaklama sektörlerinde başarılı turizm faaliyetleri yürüten, yaptığı işler uluslararası ölçeğe çıkmış, girişimci 3 turizm profesyonelinin bir araya gelmesi ile kurulmuştur. Temel felsefesi Çanakkale bölgesi ve Ülkemiz için Turizm alanında üst düzey, nitelikli ve farklı işler yürütmektir.

KURUCU ORTAKLARIMIZ

 • Ahmet ÇELİK Kimdir ?

  08.03.1976 doğumlu, Çanakkale Yenice nüfusuna kayıtlı Ahmet ÇELİK ilk, orta ve lise öğrenimini Çanakkale’de tamamlamıştır. 1989 Yılında 13 yaşındayken Türkiye’nin ilk kurulan seyahat acentalarından TroyANZAC seyahat acentasında çalışmaya başlamış, alaylı olarak yetişmiştir. Kendi tabiriyle turizmi Çanakkale sokaklarında öğrenmiştir.

  1999 yılında Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirmiştir. 2001 yılında Profesyonel Turist Rehberliği kokartını almıştır. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Gelibolu Yarımadası uzmanlık sertifikasına sahiptir. Avrupa Parlamentosu Başkanı Pat COX, Yeni Zelanda Başbakanı Helen CLARK, Avustralya Hazine Bakanı Peter CASTELLO gibi üst düzey birçok kişiye rehberlik etmiştir.

  2005 Yılında “A” grubu seyahat acentası olan Wilusa Travel’ı kurmuştur. 2010 yılında dünyada ve Türkiye’de ses getiren Uluslararası “Lord Byron Swim” organizasyonuna imza atmıştır. Çanakkale Boğazında Avrupa yakasından Anadolu yakasına yüzyılda bir yapılabilecek olan uluslararası yüzme organizasyonunu gerçekleştirmiştir. Her yıl Çanakkale Boğazı’nda yapılan Çanakkale Boğaz yüzme yarışını “Hellespont & Dardanelles Swim” olarak markalaştırıp, bu turizm ürününü dünya pazarına kazandırmıştır.

  Kaş ilçesinden Yunanistan’ın Meis adasına barışı simgeleyen düzenli yüzme turları yapmaktadır.

  2013 yılında Wilusa Travel’ın Balıkesir Edremit şubesini açmış, bu işletmenin bir Çanakkale markası olarak ülke çapında ve yerel pazarda tanınmasını sağlamıştır. Wilusa Travel ETSTUR Çanakkale bayiliğinin yanı sıra, yılda ortalama 15.000 yerli turiste bölgesel hizmet vermektedir.

  NEDEN GTP
  Farklı olma tutkusunu turizmde ispatlamak ve turizmin sınır tanımayacağını göstermek için GTP TURİZM A.Ş.’ni kurmuştur.

  HAYALİ 
  Ömrünün üçte ikisini turizme harcayan Ahmet ÇELİK’in hayali ömrüyettiğince tüm dünya başkentlerini görebilmektir.

 • İbrahim Armağan AYDEĞER Kimdir ?

  06.05.1978 yılında Çanakkale’de doğdu. Sırasıyla 18 Mart İlkokulu ve Çanakkale Anadolu Lisesinde devam eden eğitim hayatı, 1996 – 2000 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğini tamamlayarak devam etti. 2001-2002 döneminde University of Salford, Manchester, MSc Information Systems bölümünü yüksek başarı ‘distinction’ ile tamamladı.

  1985 yazında gazete bayisinde başlayan iş hayatının turizm ile buluşması, 1990 yılında kurulan aile işletmesi Anzac Hotel’inde müşteri içecek boşlarını toplama, paspas yapma işleri ile başlar. Sonrasında temizlik, mutfak, bellboy, teknik, önbüro, muhasebe, satın alma, maliyet kontrol, satış pazarlama derken şu an işletmesine ait dört otelin genel müdürlüğü ile devam etmektedir.

  2002 yılında öğrenim hayatını tamamlayıp Çanakkale’ye döndükten sonraki süreçte tam kapasite çalışmakta olduğu konaklama sektöründe mevcut otel sayısını hızla arttırıp (Anzac, Grand Anzac, Comfort Anzac Otelleri ve Troia Anzac ) yatak kapasitesini dört katına çıkararak Anzac Hotels markasını ortaya çıkarmıştır.

  Aynı zamanda babası ile ortak olduğu Anzac Hotelcilik Turizm ve Bilişim Şirketi bünyesinde bir yazılım firması kurarak Türkiye’de ve dünyadaki tüm konaklama tesislerinin kullanımı için Online Otel Rezervasyon sistemi ürünü OHS-Online Hotel Software’i 2012 yılında piyasa çıkardı.

  2011 yılında iki yıl süren daha çok internet odaklı çalışan bir seyahat acentesi ortaklığı yaptı.

  Çanakkale Turistik Otelciler Derneği (ÇATOD) Genel Sekreterliği, Çanakkale Ticaret ve Sanayii Odası (ÇTSO) Meclis Üyeliği, Çanakkale Sanayici ve İşadamları Derneği (ÇASİAD) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Basın Sözcülüğü, Çanakkale Truva Turizm Altyapı ve Hizmet Birliği (ÇATTAB) encümen üyeliği görevleri devam etmektedir


  NEDEN GTP
  GTP TURİZM A.Ş.’nin içinde olma arzusu onun için her şeyden önce yaşadığı şehre ve bölgeye en üst seviyede hizmet etme sevdasıdır. Kendisi şöyle der; ‘Saygıdeğer ortaklarım Çanakkale’de bu işi aynı ülkü, heyecan ve disiplinle yapabileceğim nadir kişilerdir. Bu birliktelikteki en heyecan verici olan, işi yapmak için değil o işin sanatını üretmek için yarışmamızdır.’

  HAYALİ
  Kurumsal hayali GTP TURİZM A.Ş. nin alanındaki dünyanın saygıdeğer oyuncularından olması, kendi hayali ise maddi ve manevi birikimlerini sürekli paylaşabileceği bir organizasyon kurmaktır. 

 • Ziya ARTAM Kimdir ?

  1973 yılında Çanakkale’de doğdu. 1991 yılında Çanakkale Anadolu Lisesi’nden mezun olana kadar Çanakkale’de yaşadı.

  Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Nükleer Enerji Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi Nükleer Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını bitirerek Nükleer Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. Dört yıl boyunca Milliyet Gazetesi’nde İnternet Servis Şefi olarak çalıştı. 

  Çanakkale’ye 2003 yılında geri dönerek turizm alanında çalışmaya başladı. DEULCOM TURSAB işbirliği ile düzenlenen kurs ile Türkiye Seyahat Acentaları Meslek Uzmanlık Sertifikası alarak mesleğin inceliklerini öğrendi. 
  2007 yılında Profesyonel Turist Rehberliği kokartını aldı.

  2008 yılında Hotel Crowded House’u Eceabat’ta açtı. Özellikle Avustralya ve Yeni Zelanda pazarında çalışan Crowded House Tours Seyahat Acentesini 2010 yılında kurdu. 2013 yılında Secret Garden isimli restaurantını açtı. Şu anda düzenli olarak İngilizce Gelibolu, Truva, Bergama turları yapan acentesi, oteli ve restaurantı ile her sene 7000’in üzerinde yabancı misafire hizmet vermektedir.

  2014 yılında Çanakkale – Körfez TURSAB BYK Genel Sekreterliğine seçildi.

  NEDEN GTP
  Rehberlik kursunda 42 gün boyunca tüm Türkiye’yi dolaşmak kendini ve ülkesini tanımasını sağlayan müthiş bir deneyim oldu.
  GTP Turizm A.Ş.’nin önce bu bölge sonra da Türkiye için yapılamayanları yapmak olan hedeflerine ve bu hedefleri paylaşan bölgenin en iyi turizmcilerinin ortaklığına karşı dışarıda kalması ve bu birlikteliğe omuz vermemesi mümkün değildi. 

  HAYALİ
  2 yıldız eğitmen balıkadam brövesi, Amatör Denizci Ehliyeti olup, denize sınırsız bir aşkı vardır. Hayali; kendi teknesi ve eşi ile dünyayı dolaşmaktır.

  Bugün kurucu ortaklardan Ziya Artam hayallerinde bahsettiği denize olan tutkusunu daha derinden yaşamak üzere profesyonel iş yaşamında yer almama kararı almış ve aramızdan ayrılmıştır. Kendisine GTP oluşumuna kattıkları ve her zaman sürecek dostluğumuz için teşekkür ederiz.ingilizce ögretmeni kokart alabilir mi, gtperning, www.gtpearing.com, туроператор gpt, www.gtpearnings.com, eceabat lisesi 1978, www.gtpearning.com, tur operatoru kursu canakkale, www.gtpearning.com/member, gtp earning.om, www.gtptours.com, gtpearning/member, gtp earning.com member login, www.gtp earning.com, gtpearning.com, www.gtpearning.com., gtpearning.member, gtpearning, hellespont trizm sahibi, armağan aydeğer, gtpearning/member login, www.gtperning.com, http://www.gtpearnings.com, canakkale wilusa, http://www.gtpearnings.com/, cache:x85o7ahjh6wj:www.gtptours.com/gtp-kimdir.htm , gtptum, uluslar arası tur operatörlüğü girişim, msc gtp grup, denizcilik acenteligi gallipoli türkiye mail, gtp earning, anzac hotel tonetıcılerı kımdır canakkale, armagan aydeger telefonu, gtp earning.com, i.armağan aydeğer, canakkalelı hayatı aydeger kımdır, ibrahim armağan aydeğer, denizcilik acenteliği canakkale türkiye mail, http://www.gtpearning.com, ahmet çelik biyografi, ahmet çelik van ingilizce öğretmeni, gtpearnigs, wilusa tur, www gtpearning. com, truva turizim ortaklık yapısı, www.gtpearning. com, gtp turizm, gtp ernings.com

PLAN GLOBAL , TRAVEL LOCAL