Turkcell Gelibolu Maratonu
Çanakkale'ye Gidiyoruz
PROJE WEB SİTESİ  |  PROJE VİDEOSU |  PROJE DOSYASI  |  PROJE AFİŞ | PROJE ÇALIŞMALARI | UÇUŞ PLANI

PROJENİN İSMİ:


100. yılda Atalarımıza, Çanakkale'ye Şehitlerimizi Anmaya Gidiyoruz

PROJENİN TANITIMI:

Nice kahramanlıklar ile dolu Çanakkale Savaşları, Türkiye ve Dünya tarihinin en önemli olaylarından birisidir. Savaşa katılan 8 devlet ve 17 millet beş yüz binden fazla kayıp vermiştir. Kesin rakamlar belli olmamakla beraber, on binlerce şehidimizin yattığı Tarihi Gelibolu Yarımadası bir milletin varoluş mücadelesidir. Yürekleri vatan sevgisi ile dolu ecdadımız vatan için hem yardan hem de serden geçmişlerdir. Rivayetlere göre göre Anadolu’da savaşın sonunda her üç evin biriden şehit çıkmış ortama her üç kadının birisi dul kalmıştır. En fazla öğrencinin şehit verildiği Çanakkale Savaşları ile İstanbul Üniversitesi Tıp fakültesi 1915 yılında mezun verememiştir. 1. Dünya savaşında, metrekare başına en fazla kişinin hayatını kaybettiği en kanlı savaşlardan olan Çanakkale’de, binlerce merminin düştüğü cephelerde, mermiler birbirleri ile çarpışmıştır. Dış devletlerce hasta adam olarak anılan Osmanlı İmparatorluğunun son dönemlerinde Çanakkale Zaferi; Milli birlik ve beraberliğin sembolü, kurtuluş savaşının en büyük güç kaynağı ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yapı taşlarından olmuştur.

Bugün ise Gelibolu Tarihi Yarımadası Türkiye’nin her noktasından yıl boyunca yüz binlerce vatandaşımız tarafından yoğun duygular ile ziyaret edilmektedir. Bu cennet vatan topraklarının acımasız koşular altında, birlik ve beraberlik, vatanperverlik ve yaşamlardan fedakarlıklar ile nasıl kazanıldığının canlı şahidi olan Çanakkale, mağrur bir ifade ile evladlarını bekmektedir.

Sınırların ortadan kalktığı, kültürel deformasyonun üst seviyeye çıktığı günümüz dünyasında, ülkeler geçmişlerine sahip çıkmadıkça, başta birlik ve beraberliklerini daha sonrada mevcudiyetlerini kaybetmektedirler.

Bu sebeple Gelibolu Tarihi Yarımadası; güçlendirdiği milli birlik ve beraberlik, anavatanın kutsallığı ve geçmişimize saygı duygularıyla tüm evlatlarımızın kesinlikle ziyaret edip soluması gereken vatan toprağıdır. Özellikle yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın ülkelerine faydalı bireyler olabilmesi için yukarıda bahsi geçen duygu ve düşüncelere herkesten daha çok ihtiyaçları vardır. Yurtdışında bulunan üçüncü nesil evlatlarımızın yaşadığı sosyal ve kültürel deformasyon, milli birlik ve beraber duygularında zayıflama tehlikesine karşı, Gelibolu Tarihi Yarımadası çok önemli bir eğitim ve öğrenim noktasıdır.

2015 yılında 100. Yıl dönümü kutlanacak olan Çanakkale Zaferi; yalnız Çanakkale için değil tüm Türkiye ve dünyanın dört bir yanında yaşayan vatandaşlarımız için özel bir öneme sahiptir.

GTP Turizm A.Ş. olarak bu sebeple ile ‘100. Yılda Atalarımıza Çanakkale’ye Gidiyoruz, Çanakkale’ye Şehitlerimize Gidiyoruz’ sloganı ile bir proje hazırladık. Projemizin ana amacı Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın 2015 yılı ve devam eden yıllarda Çanakkale’yi düzenli bir şekilde ziyaretlerinin sağlanmasıdır.

Bu amaç doğrultusunda öncelikli olarak Almanya – Çanakkale arasında ‘back to back charter’ uçuşlar ile 3 gece 4 günlük paket program hazırlanmış, eğitici ve öğretici bir yol ile Çanakkale Ruhunun aşılanması hedeflenmiştir.
adamlar çanakkale ye mi gidiyor, gidiyoruz, çanakkaleye gidiyoruz, canakkale kurtulus resimleri, kurtuluş savaşının sembol fotoğrafları, çanakkale ye gidiyoruz 2015, canakkale kurtulus savasi semboller, çanakkale'ye, atalarimizin birlik beraberlik sembolu olan savas

PLAN GLOBAL , TRAVEL LOCAL